FEAT-DS projekta izplatīšana Eiropas Parlamentā
Nozīmīgs solis projekta starptautiskai atpazīstamībai
Turpinot mūsu projekta FEAT-DS aktivitātes, mēs vēlamies atskatīties uz vienu no nozīmīgākajiem pagājušā gada izplatīšanas pasākumiem. Mūsu organizācijai, “Latvijas jauniešu attīstības centrs” (LJAC), bija tas gods veikt FEAT-DS projekta izplatīšanu Eiropā, prezentējot mūsu iniciatīvu Eiropas Parlamenta Informācijas centrā. Šis pasākums bija izcila iespēja izkāpt ārpus mūsu partneru konsorcija valstu robežām un uzrunāt daudz plašāku starptautisku auditoriju, tostarp politikas veidotājus, kuru atbalsts ir izšķirošs ilgtermiņa pārmaiņām. Mūsu mērķis bija ne tikai informēt par projektu, bet arī uzsvērt tēmas nozīmīgumu – pieaugušo ar Dauna sindromu iekļaušanu un prasmju attīstību – Eiropas līmenī. Atmosfēra bija ļoti atbalstoša, un mēs jutām patiesu interesi par mūsu inovatīvajām pieejām un metodēm.
Kāpēc FEAT-DS projekta izplatīšana Eiropā ir būtiska?
Lai gan darbs nacionālā līmenī katrā no partnervalstīm ir mūsu prioritāte, mēs esam pārliecināti, ka patiesas pārmaiņas var panākt, tikai veidojot plašāku izpratni un atbalstu visā Eiropā. Pasākums Eiropas Parlamentā bija stratēģisks solis, lai pievērstu politikas veidotāju, citu nevalstisko organizāciju un plašākas sabiedrības uzmanību izaicinājumiem un iespējām, ar kurām saskaras pieaugušie ar Dauna sindromu. Mūsu valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Posts diskusijā dalījās ar Latvijas pieredzi neformālās izglītības jomā, īpaši akcentējot, kā praktiskas un pielāgotas apmācības var sekmēt nodarbinātību. Viņš prezentēja FEAT-DS projekta inovatīvās metodes kā konkrētu piemēru tam, kā risināt šos izaicinājumus. Šī platforma ļāva mums uzsvērt, ka FEAT-DS projekta izplatīšana Eiropā ir veids, kā dalīties ar labo praksi un mācīties no citiem, veicinot kopējo Eiropas pieaugušo izglītības telpas attīstību.
Dialogs, nākotnes perspektīvas un projekta izplatīšana
Diskusijas un sarunas pēc prezentācijas apliecināja, ka mūsu projekta tēmas ir aktuālas un rezonē ar Eiropas vērtībām – iekļaušanu, vienlīdzīgām iespējām un mūžizglītību. Mēs saņēmām vērtīgu atgriezenisko saiti no citu valstu NVO pārstāvjiem un nodibinājām jaunus kontaktus ar vairāku Eiropas Parlamenta deputātu palīgiem, kas var palīdzēt projekta ilgtspējai nākotnē. Šādi pasākumi ir pierādījums tam, ka “Erasmus+” programmas iniciatīvas spēj ienest reālas pārmaiņas. Mēs esam apņēmības pilni turpināt šo darbu un nodrošināt, ka mūsu projekta rezultāti ir pieejami un noderīgi ikvienam interesentam. Vairāk par Eiropas Parlamenta lomu izglītības politikas veidošanā varat uzzināt tā oficiālajā vietnē. Aicinām sekot līdzi visiem mūsu projekta jaunumiem, lai nepalaistu garām nākamās aktivitātes un turpmākos soļus.
Atruna
Finansē Eiropas Savienība. Paustie viedokļi un uzskati tomēr ir tikai autora(-u) viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Izglītības un kultūras izpildaģentūras (EACEA) viedokli. Ne Eiropas Savienība, ne EACEA nevar tikt saukta pie atbildības par tiem.