Projekts “Enhancing Youth Participation Through Facilitation Tools” Noslēdzies: Jaunatnes Darbinieku Spēju Stiprināšana Visā Eiropā

Projekts “Enhancing Youth Participation Through Facilitation Tools” (“Jauniešu līdzdalības veicināšana ar fasilitācijas rīkiem”), kas īstenots ar Erasmus+ programmas atbalstu, ir veiksmīgi noslēdzies. Šis nozīmīgais notikums iezīmē būtisku soli ceļā uz jaunatnes darbinieku spēju stiprināšanu un lielākas jauniešu līdzdalības veicināšanu visā Eiropā. Šis visaptverošais projekts apvienoja partnerus un dalībniekus no Latvijas, Vācijas, Īrijas un Turcijas, radot dinamisku platformu zināšanu apmaiņai, prasmju attīstībai un starpkultūru sadarbībai.

Projekta Pasākumi: Četri Soļi uz Panākumiem

Projekta gaitā dažādās partnervalstīs tika organizēti četri galvenie mācību pasākumi, no kuriem katrs bija veltīts kādam būtiskam jaunatnes darba un fasilitācijas aspektam:

  • Detmolde, Vācija (2023. gada februāris): “Mācīšanās koncepcijas un neformālā izglītība.” Šis sākotnējais pasākums lika pamatus, pētot fundamentālas mācīšanās koncepcijas, īpašu uzsvaru liekot uz neformālās izglītības metodoloģijām. Dalībnieki pētīja uz jauniešiem vērstu problēmu identificēšanu, komunikāciju un uz jauniešiem orientētas mācību vides izveidi.
  • Antālija, Turcija (2023. gada maijs): “Mācīšanās stili.” Šis pasākums padziļināti pētīja dažādos veidus, kā jaunieši mācās, koncentrējoties uz VAK (vizuālo, auditīvo, kinestētisko) modeli. Dalībnieki ieguva praktiskas iemaņas dažādu mācīšanās stilu identificēšanā un pielāgošanā, uzlabojot savas spējas radīt iekļaujošu un efektīvu mācību pieredzi.
  • Rīga, Latvija (2023. gada decembris): “Fasilitācijas metodes.” Šis pasākums, ko uzņēma Latvijas Jauniešu attīstības centrs, nodrošināja praktiskas mācības inovatīvās fasilitācijas metodēs. Jaunatnes darbinieki, politikas veidotāji, līderi un projektu koordinatori no dažādām vidēm, tostarp no nelabvēlīgas vides vai ar vardarbības pieredzi, iesaistījās unikālā mācību ceļojumā.
  • Dublina, Īrija (2024. gada jūnijs): “Fasilitācijas metodes – situācijas izpēte un domu karte”. Šis pasākums, ko organizēja UDUG Asociācija Īrijā, piedāvāja iespēju iedziļināties fasilitācijā, izskatot konkrētu gadījumu, kā arī apgūstot, kā izmantot domu kartēšanas tehnikas.

Dažādība un Iekļaušana: Projekta Dalībnieki

Visos šajos pasākumos aktīvi iesaistījās dažādi dalībnieki, tostarp jaunatnes darbinieki, projektu vadītāji, brīvprātīgie, jaunieši no nelabvēlīgas vides un jaunieši no lauku un ģeogrāfiski attāliem reģioniem. Šī iekļaujošā pieeja nodrošināja, ka tika apmainītas un novērtētas dažādas perspektīvas un pieredzes.

Projekta “Enhancing Youth Participation Through Facilitation Tools” Sasniegtie Mērķi

Projekts “Enhancing Youth Participation Through Facilitation Tools” ir sasniedzis savus galvenos mērķus:

  • Pilsoniskās sabiedrības organizāciju spēju stiprināšana: Dalībnieki ieguva jaunas kompetences, spējas un attieksmes, uzlabojot savu spēju efektīvi atbalstīt jaunatnes pasākumus.
  • Inovatīvu fasilitācijas metožu veicināšana: Projekts iepazīstināja un pētīja progresīvas pieejas jauniešu iesaistei, nodrošinot dalībniekus ar praktiskiem rīkiem un paņēmieniem.
  • Starpkultūru sapratnes un sadarbības veicināšana: Projekta starptautiskais raksturs veicināja vērtīgus sakarus un partnerības starp jaunatnes darbiniekiem no dažādām valstīm.
  • Jaunatnes darbinieku spēcināšana: Sniedzot rīkus jaunatnes darbiniekiem, lai veicinātu jauniešu līdzdalību.

Projekta partneri izsaka sirsnīgu pateicību Erasmus+ programmai par tās būtisko atbalstu, kas padarīja šo ietekmīgo iniciatīvu iespējamu. Šajā projektā iegūtās zināšanas, prasmes un izveidotie kontakti atstās ilgstošu pozitīvu ietekmi uz jaunatnes darba praksi visā Eiropā, galu galā veicinot iekļaujošāku un līdzdalīgāku sabiedrību jauniešiem. Sadarbības organizācijas ir apņēmušās balstīties uz projekta panākumiem un turpināt atbalstīt jauniešu līdzdalības nozīmi.

Mēs izsakām pateicību visiem dalībniekiem, fasilitatoriem un uzņemošajām organizācijām.